Головна > Автори > Єпископ Володимир Груца

ПРО АВТОРА
Володимир Груца народився 19 серпня 1976 року
в м. Доб ромилі на Львівщині. 19 серпня 1994 року всту-
пив до Згромадження редемптористів. 19 серпня 1995 року
склав перші обіти, 19 серпня 2000 року – довічні обіти.
12 липня 2001 року був рукоположений на священика. Фі-
лософію вивчав у м. Кракові (Польща), а богослов’я сту-
діював у м. Тухові (Польща) та м. Інсбруку (Австрія), де
здобув ступінь магістра. Після пасторального року знову
скерований на продовження богословських студій до м. Ін-
сбрука, де 2008 року в місцевому університеті здобув сту-
пінь доктора богослов’я в галузі догматики, зокрема свя-
тих таїнств. Під час перебування в Інсбруку співпрацював
з пасторально-консультативним центром, який є спільним
проектом монаших згромаджень та місцевої церкви, а зго-
дом очолював цю установу. 2009–2012 – виконував функції
директора студій у Львівській Провінції Редемптористів.
2013–2016 – магістр новіціяту. 14 січня 2016 року номінова-
ний єпископом-помічником Львівської Архиєпархії УГКЦ.
Архиєрейська хіротонія була звершена 7 квітня цього ж ро-
ку в Архикатедральному соборі Св. Юра в м. Львові.