Головна > Блог > Рецензії > А Ти вже написав листа?

Щороку 19 грудня Україна відзначає чудове свято – День святого Миколая Чудотворця.
До цього дня нам усі треба гарно підготуватися: пригадати свої хороші і погані вчинки, вибачитися перед тим, кого скривдили. Подумати, хто з людей навколо потребує співчуття і підтримки, а також, як ми можемо їм допомогти. Підготувати щось приємне для тих, кого любимо.

А ще – написати листа святому Миколаєві! Він хоч і і знає про всі наші вчинки і бажання сам, але дуже любить читати листи та розглядати малюнки від дітей та дорослих. У листі можна поділитися своїми мріями, розповісти про речі, якими пишаєтеся, попросити чогось доброго для себе і близьких.

Ну, що готуємо листа до св. Миколая? Вагаєтесь, з чого почати, як оформити лист, як залучити до написання якнайменших діток? Навіть, якщо Ви ніколи не писали листів, за допомогою декількох порад, у Вас вийде по-справжньому щире, гарне і добре послання, а процес творення цього листа принесе задоволення усій сім’ї!

Детальніше про наш лист святому Миколаєві:

Сторінка 1. Дорогий святий Миколаю! – порожній аркуш для тексту, для старших дітей, які добре пишуть і вже вміють висловлювати свої думки. Тут можна написати все, що хочеться сказати святому Миколаю (і про що не йдеться на інших сторінках). Для менших діток цю сторінку можна забрати, або заповнити маминими руками :)

14881259_1496731017009401_173454642_o

Сторінка 2. Дозволь розповісти про себе – аркуш, де треба намалювати власний портрет, і написати декілька слів про себе. Менші дітки можуть написати лише своє ім’я, а старші – трошки розповісти про свої захоплення, вік, тощо.

Сторінка 3. Мої близькі  – тут малюємо своїх найближчих людей: маму з татом, сестричок і братиків, бабусь-дідусів, всіх, кого вважаєм за потрібне. Хай дитина сама обере кого намалювати, заодно задумається над значенням слова “близькі” – не обов’язково члени сім’ї, а й інші дорогі серцю люди.  Скажімо, якщо хтось має дуже ніжні стосунки з хрещеною мамою і татком – то чого ж не включити їх на сторінку з “близькими”. Або, наприклад, в сім’ї є домашній улюбленець, якого дитина любить без тями – чим не “близький”? Чи якщо в когось, так сталось, немає рідних – завжди мусять знайтись люди, які формують його найближчу “сім’ю”, навіть якщо не кровну. Портрети близьких підписуємо – власноруч, чи з допомогою старших.

Сторінка 4. Мої хороші справи – аркуш, де можна відзвітувати про різні позитивні вчинки і вміння дитини. Залежно від віку, можна поекспериментувати і попросити дитину самостійно згадати що доброго вона зробила (заодно матимете гарний тест на розуміння добра/зла, зрілість дитячого світосприйняття), або допомогти з варіантами “хороших справ”, скажімо: “Гарно вчуся”, “Прибираю в кімнаті”, “Помагаю мамі мити посуд”, “Доглядаю за Дружком”, “Відвідую бабусю”, і т.д. Хороші справи можна описати текстом та/або схематичним малюнком.

За допомогою цієї сторінки можна навіть надихнути маля на додаткові гарні справи! Сказати: “А давай хоча б стільки-то хороших справ впишемо!” і якщо дитина згадала замало “пунктів”, запропонувати зробити їй нову гарну справу: “А що, як ти допоможеш мені з вечерею! Зможеш написати про це Миколаю!”

14895471_1496730910342745_2021970234_o

Сторінка 5. Ідеї подарунків для мене – підходимо вже до замовлення подарунків. Тут важливо, як на мене, пояснити дитині, що це власне “ідеї можливих подарунків”, а не точні пункти до виконання. Щоб Миколаю було легше визначитись, в якому напрямку думати, коли обиратиме подарунки. Також обговорити, які з цих ідей найкорисніші – речі, які справді потрібні, чи про які дитина справді мріє. Спитати, які, на думку дитини, ідеї мали б сподобатись самому святому Миколаю? Ну, одним словом, підштовхнути “хочу” дитини в правильному напрямку.

Коли ідеї обговорені – треба їх намалювати (або зробити аплікацію чи колаж з готових картинок/наклейок) і описати текстом (самостійно чи зі старшими).

Сторінка 6. Ідеї подарунків для близьких – а тут пора подумати, чого корисного бракує іншим? Хай дитина запропонує свої варіанти, цікаво ж дізнатись, що вона вигадає? Або хай запитає близьких сама, чого їм найбільше хочеться від Миколая. Такою “вправою” нагадуємо малечі, що треба думати не тільки про себе, але й про інших. А також на їхньому прикладі демонструємо, що радість від подарунку може бути не в написі “Hello Kitty”, а в його функціональності (“Бабусі – теплі шкарпетки, щоб не мерзнути взимку. Татові – нову велику кружку, щоб помістилось більше чаю. А для мами – піну для ванни, щоб їй було весело купатись!”)

Сторінка 7. Хочу попросити про когось ще.. – аркуш, де можна згадати про тих, кому підтримка Миколая особливо потрібна. Цей аркуш необов’язковий, але якщо серед знайомих дитини є люди, що зараз в скруті, чи хворіють, переживають важкі часи, то можна запропонувати дитині “замовити словечко” за цих людей.  З іншої сторони, тут можна писати і просто про дуже особливих людей (найкращого друга, улюблену вчительку, тощо), які “не помістились” на сторінці з близькими, але які, як ніхто, на думку дитини, заслуговують на подарунки Миколая.

На аркуші передбачене місце для портрета та імені людини, та декількох речень про те, що цій людині потрібно.

Сторінка 8. І обов’язково принеси для всіх… – аркуш для нематеріальних побажань. Хай малюк знає, що крім речей, які Миколай покладе під подушку, треба попросити всім здоров’я, радості, удачі, мужності, гарної погоди, доброго настрою, любові, мудрості, веселих свят… всього хорошого, що вони з мамою вигадають. Адже саме нематеріальні речі так часто в сто раз важливіші за матеріальні!

На аркуші побажання пишемо словами, а для зовсім талановитих – малюємо (завдання – не з легких!).

Сторінка 9. Хочу бути помічником Миколая – аркуш-місія для старших дітей. Подумайте разом – як можна допомогти Миколаю в його свято? Може, зробити приємний сюрприз близьким? чи тій самій особливій людині, яка в скруті? Подарувати найкращому другу свою іграшку, яка йому дуже подобається? Поділитись з братом “заначкою” солодощів? Такими простими “місіями” даємо зрозуміти дитині, що творити добрі дива можемо і ми самі! Хай змалку відчує, як це приємно “давати”, а не тільки отримувати. Хай з нетерпінням чекає свята, не лише щоб знайти подарунки під подушкою, але й побачити як зрадіють інші від його власного сюрпризу! :)

Ось такий чудовий процес написання листа з чудовою місією!