Головна > Блог > Блоги > Духовна література: збагачуйся духовно

Сьогодні люди усе більше і більше часу приділяють пошуку кращого заробітку, престижнішої роботи, найшвидших та найновіших ґаджетів. І це прагнення є добрим та корисним для розвитку особистості і, зрештою, є зрозумілим. Але це лише до того моменту, доки все це не стає основною ціллю чи навіть самоціллю. Коли ми вже й не замислюємось над тим, що  є цінним і вартісним насправді, для чого, для кого… Власний духовний та моральний розвиток, щасливі вдячні вірні друзі, любляча сім’я. Те, що не можливо купити за гроші і не змінити девайсами.

Духовна література: навіщо?

Дуже часто можна почути: «Навіщо мені читати духовну літературу чи взагалі думати про моральність. Ми живемо у світі, де виживає сильніший, багатший та безпринципний». Можливо і так, однак і не зовсім, і не для всіх. Навіть у бізнесі: люди, які досягнули і багатства, і визнання завжди підкреслюють, що морально і духовно багата людина досягне більшого. «У бізнесі моральність – це не пусте слово, у ньому весь сенс», – цю фразу часто варто пригадувати скептикам.

Читання духовної літератури сприятиме духовному зростанню, і це духовне збагачення, допоможе краще зрозуміти Божі правди, біблійні істини, утвердитись у вірі.

Кожна духовна книжка  – це унікальний досвід автора, який ділиться з читачем та тим самим розкриває йому прості істини Біблії та поради Бога, як бути щасливим і радіти життю.

Духовна література: що це? 

Книжки духовного змісту умовно діляться на три підрозділи:

– пізнавально-навчальні (підручники з богослов’я, історії, тлумачення Святого Письма)

– життєписи святих

– історії та поради духовних осіб.

Дізнатись більше про духовне буття можна через книги про праведників. Прочитавши їх, наше сприйняття життя зміниться. Оскільки зараз ми маємо можливість визнавати нашу віру, не боячись бути відправленим на каторгу.

Духовні книги це також гарний приклад, як для батьків, так і для дітей, який показує наскільки важливою є спільна молитва. Бо саме молитва дає сили боротись і витримувати різного роду виклики.

Жити духовним життям – це не тягар, а радість. Бог дав нам усі чинники, щоб уже тут бути щасливими. Для цього треба просто виконувати 10 порад, які Бог дав. Читати Святе Письмо та духовну літературу, молитися і просто бути доброю та щедрою людиною.

Обирати духовну літературу потрібно відповідно до  власних потреб. Звичайно, найкращим порадником є духівник. Найкраще, починати з Катехизму, отримати базові знання, а далі по трошки розширювати кругозір. Обов’язкова духовна література це: Святе Письмо, Старий Заповіт, Євангеліє, діяння і послання святих апостолів.

Дуже важливим завданням для батьків –  навчити дітей любові до читання Святого Письма та інших духовних книг, адже саме з малечку починається шлях маленького християнина; дати зрозуміти, що молитва це не просто набір слів, а жива розмова з Ісусом Христом. Для цього варто починати з простих дитячих молитов (таких як-от: Ангел Хоронитель) і біблійних історій (Вавилонська вежа, Сотворення світу, Притч Ісуса Христа). І таким чином привчати діток до молитви та читання духовної літератури.  Завдяки таким простим і маленьким крокам малюк виросте духовно багатим, морально сильним, освіченим і впевненим у собі.