Головна > Блог > Книжкові рекомендації > 8 книжок від Христини Рутар

Книги. Вони постійно впливають, збагачують, змінюють, вражають, наповнюють: і мій список важко скоротити, вкласти та спакувати без певного чіткого обмеження. Оскільки видавництво «Книговир» – це передусім книги для дітей, я вирішила зосередитися на творах, які читала в дитинстві, але, зрештою, перечитувала пізніше, які б зараз залюбки читала знову. Тих книг може бути безкінечно багато, тому я вирішила вибрати символічну цифру «8». Мені не хочеться описувати та давати коротких анотацій, а радше щиро поділитися з Вами, чому, за що і як мені запам’яталося перше читання та наступні перепрочитання і повернення до цих текстів. Тож книжки подано у випадковому порядку – у послідовності пригадування, а не більшої чи меншої важливості.

Льюїс Керолл «Алісині пригоди у Дивокраї»

За право на фантазію

У книжці Льюїс Керолл заклав багато кодів, над якими і досі ламають голови і читачі, і дослідники, проте для мене як маленької читачки дуже важливим було оте: «Немає нічого неможливого» і те все перевертання усього вниз та вгору, догори дриґом та з ніг на голову. Здається, саме ця художня книга, написана математиком, дала мені внутрішній дозвіл на вигадування та фантазування.


Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

За усвідомлення відповідальності

Читачі тексту знають, як багато ключових тем автор порушує у цьому невеличкому тексті… Та основою є розмірковування про сутність буття. Чи вловила я це при першому прочитанні? Чесно, то не пам’ятаю. Либонь, ні. Для мене цей твір довгий час був про дружбу та про важливість та особливість кожного/-ої. Ця книжечка справді здатна нав-/привчити нас того важливого та більшого: думати не лише про себе.


Астрід Ліндґрен «Пеппі Довгапанчоха»

За вміння бути собою

Така, можливо, не досконала, проте дуже важлива героїня та рольова модель для мене. Навчила мене думати outside the box, не хвилюватися та зосереджуватися на думці інших. Астрід Ліндґрен нагородила свою героїню неймовірною силою. Здається, що клаптики тієї сили переходять до кожного, хто надихається цим текстом.


Артур Конан Дойл «Пригоди Шерлока Холмса»

За навички допитливості

Завдяки серу Артуру Конану Дойлу Шерлок і Ватсон стали моїми улюбленими персонажами назавжди. Їхні пригоди навчили мене зосередженості та розуміння, що для «великого розуму нема нічого маленького та неважливого».


Джоан Ролінґ «Гаррі Поттер»

За усвідомлення важливості рівності

Світ, який створила Джо Ролінґ, зростав, розширявся та збагачував… Дорослішали Гаррі, Герміона та Рон, а разом з ними і ціла генерація. Навчила не засуджувати та не судити з першого погляду й вдумливо реагувати на дії інших.


Всеволод Нестайко «Тореадори з Васюківки»

За бажання спробувати і собі, тут, а не там

За пригодами/вигадками/халепами хлопчаків було так цікаво спостерігати: були моменти, коли перестаєш хотіти бути лише збоку і в реальному житті починаєш наслідувати Яву та Павлушу. Не всі будуть в захваті, багато пригод не варто повторювати. Але тут присутній дух авантюризму та справжньої дружби.


Микола Вінграновський «Сіроманець»

За прививання любові до природи

Від цієї книги мені пахне добром та гармонією. От просто такі теплі, тремливі спогади. Дружба вовка та людини та перепони їхньому шляху. Власне, її перечитання допомогло мені з втратою вірного друга – моєї собачки Альбіни, та надихнуло на написання короткої книжечки про неї.


Джон Роналд РуелТолкін «Гобіт» та «Володар Перснів»

За руйнування стереотипів та шаблонів

Той світ неймовірний. Максим Бондаренко, бачила, теж рекомендував ці книги, то не повторюватимуся. Але це теж дуже промовисто та показово. Таку книгу не можна оминати увагою та її перечитання приносить якнайвище задоволення.

Христина Рутар,

філолог, редактор видавництва “Книговир”